rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

which of the following lines has a slope of -1/2
Austin is baking apple pies and apple cakes. Each pie takes three times the number of apples as each cake. He plans to make 2 pies and 4 cakes. He wrote down t
What would cause rain showers to continue over a particular area for several days? Question Options A. A high pressure system B. A stationary front C. low hu
which of the following lines has a slope of -1/2
If two glasses of water are at the same temperature, what do you know about the kinetic energy of the particles in the glasses of water
What was queen dahia al-kahina greatest accomplishment?
What happens when the group reaches the Oklahoma bar
Jaleel is determining whether an unknown substance is organic or inorganic. Which positive test verified the substance was organic? It was solid at room tempera
A woman practices and practices playing her banjo to audition for a bluegrass band. When she arrives at the audition, another banjo player who is quite good is
A triangle has two constant sides of length 3 feet and 5 feet. the angle between these two sides is increasing at a rate of 0.1 radians per second. find the rat