jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

How violence used by the characters to deal with their emotions? (the outsiders)?
there are 60 twins in the town skip count how many pairs of twins are in the town
what are 6 traits of a good scientific observer
which beliefs most contributed to the colonists willingness to face hardships together?
What is the value of x in the equation 0.2(x 1. 0.5x = –0.3(x – 4)?
write four numbers that round to 700,000 when rounded to the nearest hundred thousand
4,720 rounded to the nearest thousand
How would I solve 36-7(2) And what would be the answer for this problem
round 905154 to the nearest ten thousand
Simplify the expression. 4(6 – 3) a. 7 b. 12 c. 21 d. 24