xxsunflxwerxx2626
xxsunflxwerxx2626 xxsunflxwerxx2626
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help-
I need it-
urgently-

help I need it urgently class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$80 and $960

Step-by-step explanation:

Divide 240 by 3 which would be 80

Then multiply 12 times 80 (or 240 times 4) which would be 960

So $80 and $960

Answer Link
rhianaj25 rhianaj25
  • 07-12-2020
$80 andddd $960. :))))))))))
Answer Link

Otras preguntas

how did the expansion of railroad transportation most benefit farmers in the us? a. by raising the consumer price of agricultural products b. by increasing the
Why does lord capulet agree to let paris marry juliet?
Why did the railroad come to Kansas?
An organic farmer wanted to find out how many eggs a typical hen lays during 1 month. She chose 8 hens at random from the 60 hens she has, then recorded the num
What is one of the symptoms of heat stroke?
I need some external opinions for a persuasive essay that I am writing, please can you provide me with your opinion, personal experiences, and reasons why you b
Different types of imagery in literature
Fraction : 3/11+7/15= Please show me how you got the answer
Paula is cutting lengths of ribbon to decorate her home for a party. She needs 40 pieces of ribbon that are all 4 feet 5 inches in length. How many total feet o
how do you solve this problem. there are approximately 2.1 million deaths per year in country A. Express this quantity as deaths per minute.