JarredElero2005
JarredElero2005 JarredElero2005
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with this question please?! I'm having a hard time answering it!

I need help with this question please Im having a hard time answering it class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 04-01-2021

Answer:

£0.40

Step-by-step explanation:

Divide £40 by £3.30 to find the number she can buy

£40 ÷ £3.30 = 12.1212..

That is she can buy 12 light bulbs

cost = 12 × £3.30 = £39.60

change = £40 - £39.60 = £0.40

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLZZZ HELP ME PLZZ
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49. Choice B: 45 ounces of potato chips for $4.79 Choice A Choice B Bo
Today, new york is the financial _______ of the world, with a popluation of __________ million
What can you conclude based on your observation of the pictured glucose (dextrose) fermentation test?
Which industry has been relying on neural network technology for over two decades?
does a drop of pond water contain a macrocosm
Which stage is missing from the chain of infection: Infectious Disease, Reservoir, Portal of Exit, ________, Portal of Entry, Susceptible Host. A. Mode of
Cuando juegas al fútbol, ____________ mucho.
I don't get this I need help
Which answer best describes how early British explorers used the land when they came to America? (4 points) They found fertile soil, which they used to grow a v