rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Anthony was asked to give the coordinates of a point located in quadrant III. He gave the order pair (4,-10). Which statement best describes the error that Anth
all of the following practices occur in utopia except a) all citizens serve occasional two year shifts in the country farming the land b) public officials are e
what is the algebraic expression of the price of s of shoes plus 5% sales tax
what porcedure is used by anesthesiologist for treatmenyo of postdural puncture headache?
que son las emisiones de carbono
why did congress feel that the reconstruction was a congressional task not and not a presidential task
Complete the sentence with the correct form of the verb gustar and the indirect object pronoun (me, te, le, etc). A María no __________ __________ las fiestas
PLEASE HELP ASAP! REALLY NEED IT!
If f'(x) is (x-4)(4-2x) , what is f(x)?
Read the excerpt from The Odyssey. In a smithy one sees a white-hot axehead or an adze plunged and wrung in a cold tub, screeching steam– the way they make