Havefaith1231
Havefaith1231
04-01-2021
Mathematics
contestada
A gain of $2 a share
Respuesta :
sandycheeks34562
sandycheeks34562
04-01-2021
Answer:
well it would be $1 per share or you could just divide to figure it out by dividing
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
Sam said shape A has a uniform cross section. Lloyd said shape B has a uniform cross section. Who is correct? Explain your answer. А oso B
Large birds like pheasants often walk short distances. Small birds like chickadees never walk. They either hop or fly. Why might this be?
make 'n' the subject of the formula
Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?
HELPPPPPPPPPPPPPPPPP 100 points
11-If she........... enough money, she would have to buy a new flat. A) o is having B)o had C)o had had D)o has 12-If it…….for your help, I couldn't buy this ho
Function f(x)=|x| is transformed to create function g(x)=|x+4|+3. What transformations are performed to function f to get function g? Select each correct answer
1. Samantha bought 3 packets of stickers. Each packet contains 100 stickers. If she divides all of the stickers evenly among 6 friends and herself, how many sti
A forester is _______ a. A person who cuts down trees b. A park ranger c. A person who manages and supervises land used for timber production d. Responsible for
A camp cook estimates that 9 boxes of macaroni and cheese will feed 75 campers. At this rate, how many boxes should be purchased to feed 130 campers?