davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

i need help ASAP. PLEASE. ​
According to Kings purpose of horror writing how did Irving achieve the purpose of a horror story
Tell me a password. Your password must be at least 8 characters long and must include at least one uppercase letter, one lowercase letter, one special character
If a planet has the same mass as the earth, but has twice the radius, how does the surface gravity, g, compare to g on the surface of the earth
Magnets produce _________ in the spaces surrounding them
One way of dealing with the tradeoff between range and precision is to abandon the concept of a fixed ____________________ point.
resuelve: 25+40-(6-4)+(8-9)
How do I solve this?
Find the slope of the line that passes through the two points 2,-4 & 4,-1
If the sum of a number and one is triple, the result is five less than twice the number