msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

4 ft'1. MAFS.7.G 2.6 V Bh Use the figure above, and find the volumeof the given figure.O 10 ft cubedO 20 ft cubedO 40 ft. cubedO 80 ft. cube
If asked whether exercise is important for keeping optimal immune health, what would be the BEST answer? A. No, the only way to boost immune health is to receiv
a bottle rocket that was made in science class has a trajectory path that followed the quadratic equation y equals negative x squared + 4x + 6 what is the turni
Resistance of the skin to invading organisms is __________. a. acquired immunity b. humoral immunity c. cellular immunity d. innate immunity
Judy built a rectangular patio that is 9 meters wide and has a perimeter of 40 meters. What is the length of Judy's patio?
Select all that apply. Raw materials needed for photosynthesis are _____.
20% of what number is 7
Spontaneous events present unique difficulties to public safety personnel because they offer no warning. a. True b. False
Who is the composer that best illustrates a fusion of romantic and twentieth-century musical styles?
Why was natural selection an important contribution to the theory of evolution?