electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The operating system provides a ____, which is the means with which you interact with the computer
The best means to avoid being infected by an STD is to abstain from fornication and adultery. True False
2 ALGEBRA 1 QUESTIONS HELP!!!
Mary wants to fill in a cylinder vase. At the flower store they told her that the vase should be filled 3/4 for the flowers to last the longest. Her cylinder va
What is the largest of three consecutive positive integers if the sum of the smaller two integers is 11
A delegation of authority ?
AP Psych When someone mentions Ivy League colleges, Trisha immediately thinks of Harvard University. In this instance, Harvard University is a A) fixation B)
Explain why computer systems utilize digital instead of analog signals
Last year the prices of beef at Damon’s Butcher Shop fluctuated. During the same 12 month period the amount of beef sold each quarter changed. In the first quar
Sigmund wrote four checks last month, and these were the only transactions for his checking account . Accourding to his register, his balance is 1065.27. If the