Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

NEED ANSWER NOW PLEASE! Amy is analyzing a job offer How much income with benefits can she expect? A. $43,500 B. $48,500 C. $53,500 D. $56,000
Diego is building a kitchen table and a coffee table. The legs of a kitchen table must be twice the height of a coffee table and there are 4 legs on each table.
Communicate jason has 3 bags with 5 mangos in each bag. maria has 5 bags with 4 mangos in each bag. explain how you can tell who has more without finding the to
Melissa walked 9 over 12 miles each day for 5 days. What was the total distance,in miles she walked in 5 days.
The process of extracting key ideas from a larger source and using those ideas to focus your research is called _____.
If a spreading boundary occurred on land instead of the ocean floor what woud be the long term result
What was the sign to jeanne of how to corss what she called intangible barriers?
Knowing about subjects and objects will not help you avoid confusion about which pronoun or verb to use. True False
NEED ANSWER NOW PLEASE! Aisha’s income statement for the month of June is shown Which expression will find Aisha’s net income for June? A. $2,700/$1,300 B. $1,3
This due right now plz help!!