Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP. please show work. the plane of a room in the picture. the scale is 2 inches: 6 feet. what is the actual length, width , and area?
Evaluate the expression 3.2t when t is 1
An airplane descends 1.6 miles to an elevation of 8.05 miles. Find the elevation of the plane before its descent.
NEED THIS ASAP Match the width with the given area and length of a rectangle. 1 = 9.25 cm; A = 55.5 cm? w = 6.5 cm 1=5 cm; A = 44 cm2 w = 6 cm 1 = 7.5 cm; A = 4
PLS HELP. If the spinner shown below was used 100 times, how many times can you expect to spin a number greater than 3? 360240​
What does the underlined word mean in the following sentence? Yo vengo de Chile por barco. boat car air bus
What determines if the drake has a beard or does not have a beard?​
they are tall strong youth and their eyes are like fireflies​
Which would be the most appropriate way to estimate -6.1(0.22)
help me pleaseeeee!!!!!!!!!