r9yharlenyasan r9yharlenyasan
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Raul plans to spend no more than $78.00 on two shirts and a pair of jeans. he bought the two shirts for $19.89 each. how much can he spend on the jeans

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 05-11-2016
He can spend $38.22 on jeans
Answer Link

Otras preguntas

determine whether the graphs of the given pair of lines are parallel perpendicular or neither. 1) y=4x-2, -x+4y=0 2) y=-2x+3, 2x+y=7 3) y=x+11, y=-x+2 Please H
A markdown that is less than 1% ?
How much longer is a 1-inch button than a 3/8 inch button in a fraction?
The Triangle Shirtwaist Factory Fire happened because
Which of the following is written correctly? Bonnie likes walks, she's a good dog. Bonnie likes walks, because she's a good dog. Bonnie likes walks. She's a goo
04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 Choi
A sentence that gives orders or directions is called: a. Declarative c. Interrogative b. Imperative d. Exclamatory
Mark estimates that the distance from his house to his school is 15.5 mi. The actual distance is 14.5 mi. To the nearest tenth of a percent, what is the percen
How do scientists determine where an earthquake starts?
Find the quotient 7.980 divided by 0.19