beatrix13 beatrix13
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! THANK YOU IF YOU DO! ​

PLEASE HELP ME THANK YOU IF YOU DO class=

Respuesta :

vialia
vialia vialia
  • 02-02-2021

Answer:

100,000 ÷ 1.25

100,000/1.25

80,000/1

80,000

The unit cost of the piece of land is 80,000 per hectare

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a function, an element of the range must map to exactly one element of the domain. true or false.
Strength training leads to increased metabolic rates. true false
whats the united states current presidents name?
a city planner is working on the redesign of a hilly portion of a city. an important consideration is how steep the roads can be so that even low-powered cars c
Solve the inequalities, if possible, and graph. 4(4t + 2) < 2(4t + 4).
jean cost $45, they are now priced $40. find the percent of change from $45 to $40
The synthesis (s) phase is characterized by
Which of these statements describes an important feature common to judaism and zoroastrianism? A. Followers of both religions worship the sun B. Both religions
Indians who assimilated more than most included the....
which was an important long-term result of the civil war