Nyonna82921 Nyonna82921
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help me ASAP I’ll brainlest for the right answer

Pls help me ASAP Ill brainlest for the right answer class=

Respuesta :

AvrilK
AvrilK AvrilK
  • 02-02-2021

Answer:

I would say the answer is 13.5

Step-by-step explanation:

Times 7.5 (hours) and $1.80 (dollars).

The reason why this works:

It is $1.80 per hour so if you multiply it by 7.5 the amount of hours that would make it so you'd get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Why did president roosevelt support conservation
2 5/22 = as a decimal
Turkey meat is good for you because it is lower in cholesterol than a lot of other meat. True or False?
squirrels and chipmunks compete for the same food source. what is most likely to happen to the degree of competition between these 2 species if their food becam
A car initially at rest, accelerates at a constant rate of 4.0 m/s for 6s. How fast will the car be traveling at 6s
write the number 392 as hu ndred. tens and ones
What are the 4 types of fire extinguishers are there
ottoman policy of drafting boys from conquered Christian territories, educating them, converting them to Islam, and training them as soldiers
a) Simplify the expression and explain each step. 12 + 3(2y - 3) b) Factor the expression completely 18b - 12
In which layer does erosion take place? And why?