aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

Jack crawled 4 ft and Christine crawled 3⁄4 the distance Jack crawled. If you add the distance they each crawled together, what is the total distance the two ch
What is the underlying theme of this passage? Then an old wolf, gaunt and battle-scarred, came forward. Buck writhed his lips into the preliminary of a snarl, b
what government rule allowed states to buy lands they had claimed to the west
A device that converts sound waves into an electronic signal that is transmitted through wires is a _______ transmitter. a. satellite b. radio c. telephone d
Mummies or tombs (interest, interests) us most, but a temple or a pyramid (is, are) fascinating too. Which verbs correctly complete the sentence? interest, is i
Asta made a fraction number line to help her multiply 3 x 4/5
Solve the equation by finding square roots. x^2-16=0
how many times can 66 go into 574
write about advantages or disadvantages of travelling by car/bike
25% of 200 is _________.