parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Match the leaders with their goals at the Yalta Conference of 1945. Tiles Franklin Roosevelt Winston Churchill Joseph Stalin Pairs wanted to prevent future thre
Please help me with this
What literary device is used in Ophelia’s song from the play: “He never will come again / His beard was as white as snow,/All flaxen was his poll/ He is gone, h
Ellis took out a 20 year loan for $70,000 at an APR of 12.5% compounded monthly approximately what would be the total cost of his loan if he paid it off 14 year
what the value of the expression 4x^3 when x = -2 A.32 B.24 C.-32 D.-24
What was a purpose of Spanish and Portuguese voyages of exploration
A subject with at least two parts joined by and or or nor is
How many real solutions does the function shown on the graph have?
Maria is weighing a glass jar filled with marbles. The weight of each marble is 4 grams and the weight of the empty jar is x grams. There are 72 marbles in the
How does the boss react to lennie’s silence