irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

A common symptom associated with depression is loss of appetite. research indicates that this occurs because
Who are the best candidates for members of SkillsUSA
The fossil record indicates that the earliest hominids most likely originated on which continent?
Wade paid $7,000 for an automobile that needed substantial repairs. he worked nights and weekends to restore the car and spent $2,400 on parts for it. he knows
which of the following is an example of someone using a cost benefit analysis to make a decision? A: Bill sees a jacket he likes in a shop window, so he buys it
We're the southern states,which succeeded,justified or allowed to leave the Union
Which statement best explains the relationship between science and technology
En el otoño, debemos _____________ las hojas.
Explain why the resting membrane potential had the same valuethe resting membrane potential has the
A 10-year-old girl is scheduled for her yearly physical with her pediatrician. At the time of the visit, the patient complains of watery eyes, scratchy throat a