potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Un ratón A de pelo blanco se cruza con uno de pelo negro y toda la descendencia obtenida es de pelo blanco. Otro ratón B también de pelo blanco se cruza también
Fewer and fewer customers have been coming into the restaurant, so Bill, the manager, decides to change the entire menu. After he does this, he finds out that p
I need help on this one please
How is developement possible? Mention some strategies. ​
21. Every day I _______ up at 6 o'clock, _______ breakfast at 7 o'clock and _______ for work at 8 o'clock A. get / eat / leave B. have got / eating / leaving C.
Your neighbor pays $40 to have her lawn mowed and always adds a 15% tip. You and your friend decide to mow the lawn together and split the earnings evenly. How
1/a+b + 1/a-b +2b/a^2-b^2 simplify​
what you filling your heart with oxygen and blood
Campbell, J. (1988). "The Journey Inward." The Power of Myth. What information is missing from this entry but required by APA style? a. month of publication
How do I solve problems like this? I did it last year, but I don't remember how to do it. Solve for x: 1/2x + 3 = 72x + 3 - 4x - 7 = 11 thanks!!