chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the triangle 7 cm 10 cm Area = [?] cm?​
Can anyone do these problems it’s for my daughter in law
if someone apply to 5 different colleges and 4 different majors how many different scenarios are there
help plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Which phrase best describes frost wedging? (1 point) O a type of erosion that occurs due to friction a type of erosion that occurs due to temperature changes a
Help please !!!!!!!!!!!!!!!!
90÷6 please tell me I give you 100 ponts!:D
50. What type of waste is excreted from the lungs? A. Oxygen B. Water and sweat C Gas D. Carbon dioxide and water vapor
Evaluate 8a + 3b - 10 + c^2 when a = 2,b= 5, and c = 4.
45. The system handles the task of food consumption and absorption of nutrients, A. Circulatory B. Digestive C. Nervous D. Endocrine