Iphonegangsnnan Iphonegangsnnan
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

HELPPPPPPPPPPPPPPPP MEEEEEEE

HELPPPPPPPPPPPPPPPP MEEEEEEE class=

Respuesta :

spencersgirl07 spencersgirl07
  • 03-02-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

It is A because if you multiply to get the tip from say $10 it would be a 1.50. So to get the total you would take the total times 1.15

Answer Link

Otras preguntas

how did george washington contribute to the constitutional convention ?
which inland European country is in industrial center and is rich farmlands that produces potatoes grains and sugar beets.
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 15 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $23.46. What is the unit price of ea
is it overcomed or overcome as used in the sentence below"...after 8 years of battling, it was overcom*e or ed
Fran paid a $50 registration fee to join the gym. she pays $20 each month. how much will fran pay for a year membership at the gym
Negative correlation
what state borders Alabama to the north
Which of the relationships below is a function? a. (6,3), (5,2), (6,8),(0,7) b. (8,2), (1,7), (-1,2), (1,9) c. (4,3), (3,0), (-1,3), (2,7) d. (7,1), (0,0), (6,2
which detail from "telephone conversation" best contributes to its humorous tone? "Madam,," I warned, "I hate a wasted journey -- I am African." Silence. Silenc
Distributive property to find the sum of 12 and 36. Please help!!!