khalilgordon0103
khalilgordon0103
04-02-2021
Mathematics
contestada
what is is a mean in math
Respuesta :
samuelhayes
samuelhayes
04-02-2021
Answer:
S
C
H
O
O
L
Step-by-step explanation:
Seven
Consecutive
Hours
Of
Our
Lives
Answer Link
oshahagahanamamhrhje
oshahagahanamamhrhje
04-02-2021
It’s the average. To work it out you add all the numbers and then divide it by how many there are. So 1,1,1,1 would be 1+1+1+1=4 then you divide 4 by 4 to get 1. So the mean of those numbers is 1
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
What is the product of (x^2+√2x+1)(x^2+√2x+1)
simplify (2x+5y) (2x+3y)
Can you wear weave with a Jheri curl ?
The function f is such that f(x) = x^2 – 2x + 3 Solve f(x) = 27 (The bottom question in the photo)
Which statements describe a traditional economy? Economic decisions are made by the government. Economic growth is not a top priority. Change is slow. Advanced
which region is north of the columbia basin answer
The radius of the base of a cylinder is 10 centimeters, and its height is 20 centimeters. A cone is used to fill the cylinder with water. The radius of the cone
Mr. Babe used to work at a local furniture store. This is what my answers were for these questions(If it is correct, just write a comment. But if it is incorrec
plz answer which is it from the 4 choices