620250441
620250441 620250441
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which graph represents the cost of hamburgers at Bulky's Store? Explain

Which graph represents the cost of hamburgers at Bulkys Store Explain class=

Respuesta :

nnabu408062 nnabu408062
  • 04-02-2021

Answer:

Graph B

Step-by-step explanation:

It seems more realistic i dont think 10 hamburgers would be 3 dollars

Answer Link

Otras preguntas

a. 55 b. 35 c. 51 d. 39
Wayne is solving a system of linear equations. y = −34x + 5 x = −2 To solve this system, he graphed the line y = −34x + 5. When Wayne graphs the line x = −2, at
Please hurry it’s urgent Thank you for your time
Winthrop want to know his average score for 11 quizzes. For three quizzes scored 5 points each, in one quiz he scored 3 points, in one quizzes he scored 2 point
Frecuentemente, Diego se entrena y luego se ducha
50% of what number is 140
Which fits best in the empty box above?
A 2-quart carton of chocolate milk costs $1.52. What is the price per cup?
why are you guys so impatient
What is equivalent of 3/8 in the form of a percent