casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

Smell can travel a long way in the air.what does brine smell like? how do you know?
give answer as a mixed number 3/5 + 4/5 =
72/100 in simplest form
How were immigrants’ experiences different at Ellis Island than Angel Island? a.Most immigrants left Ellis Island very quickly. b.More people with medical probl
To enforce the Proclamation of 1763, Parliament passed what act/law?
find 3 consecutive even integers with a sum of -30
Jason and his 3 roommates share the cost of the electric bill evenly
Darrel went to the mall and spent $41. He brought several t-shirts that act cost $12 and he brought 1 pair of socks for $5. How many t-shirts did Darel buy?
A limerick has four lines. True False
If citizens refused to serve in the military, which of the following might occur? a) Remaining soldiers might have to take a larger cut in their pay. b) There m