ktstallings
ktstallings ktstallings
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

160 bananas; 20% decrease

Respuesta :

Asahi
Asahi Asahi
  • 03-11-2016
160*0.8
The answer is 128

Answer Link

Otras preguntas

Jenna bought 5 pounds of apples for $6.85. What is the unit price per pound of apples?
Which words in the sentence are the adverb clause? My sister Alessandra wants to live in sunny south Florida because she enjoys year-round sports. a. to live i
A student constructed a series circuit consisting of a 12.0-volt battery, a 10.0-ohm lamp, and a resistor. The circuit does not contain a voltmeter or an ammete
What is 6 to the tenth power
Rosa put $750 into a savings account that earns 3% simple interest each year she plans to put no more money into this account how much money will be in the acco
A light ray traveling in air enters a second medium and its speed slows to 1.71 × 10^8 meters per second. What is the absolute index of refraction of the second
Which of the following is not a true statement? Answers: Carbohydrate from food is especially easy for the body to store as fat. Protein is used to build muscle
Why did the Arabs start the 1973 War during Ramadan, and did it affect their performance?
Why do the two hemispheres of the brain control the opposite sides of the body?
Is it correct to use “punctuation outside of the quotations”, or “inside?”