vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tell how to undo each operation and explain why it works. Adding 28. Dividing by 17
What is y - 8 = -1/2 (x + 4) in standard form (8th grade math)
How did many writers in the 1920s react to the changing American culture?
Match the form of the verb with the sentence. Mon oncle _____ cinq enfants. Nous ______ sept euros. Mes cousins n’ ____ pas faim. J’ ______ sommeil. A)
Which definition of satire would Dryden most likely agree with? A. Writing that explicitly exposes the ills of human nature B. Writing that balances humor and c
y+2=x (tell whether x and y show direct variation)
what is 83 divided by 72,628
a minivan can hold up to 7 people. How many minivans are needed to take 45 people to a basketball game?
9/4 is between what two numbers
How does Susan B Anthony argue that women are entitled to vote