auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

which surveys illustrate an example of qualitative data? check all that apply. the time, in minutes, it took students to finish their exams the eye color of stu
in triangle nlm, if the measure of angle m=(4x-4)°, m <L=(3x+12), m <n=(6x+3), what is x? A. 9 B.12 C.13 D. 14
why might location be important when searching for a job?
y = x – 6 x = –4 what is the solution to the system of equations? (–8, –4) (–4, –8) (–4, 4) (4, –4
Give me an example of subject-verb agreement
Explain what parts of the presidential election process are explicitly established by the constitution
What's one way we can check our answer to 2 ×10 = 20?
Hailey works at a gift shop after school. She is paid $10 per hour plus 15% commission on merchandise she sells. Select an equation that represents her earnings
Which nucleic acid moves the code for protein synthesis from the nucleus to the ribosomes? A.) dRNA B.) tRNA C.) rRNA D.) mRNA
when are functional documents used? a. when planning an event b. when sharing research c. when looking for a job d. when writing an e-mail