miyah2554
miyah2554 miyah2554
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me with these questions ..... sorry if it’s a lil blurry

Please help me with these questions sorry if its a lil blurry class=

Respuesta :

jiaojason2020
jiaojason2020 jiaojason2020
  • 03-03-2021

Answer:

1.   8

2. 7

3. 8/3

4. c 27

Step-by-step explanation:

1.  Find 1 26/2=13 104/13=8

Just find the unit rate to help you solve

Answer Link

Otras preguntas

Is 14x+16x-4=5(4x+9)x=49 a solutionn or problem?
Organic apples cost $6 for 3 pounds. If Alicia buys 10 pounds of apples, how much will she pay? PLEASE SHOW YOUR WORK!
Use context to determine the correct meaning of the word “state” in the sentence. Listening to several people talk at once left Jerrod in a state of confusion.
Durning the Agriculture Revolution, the introduction of new agricultural tools and _______ led to a major increase in farm production in England
A fruitcake recipe calls for 2 1/3 cups of almonds and 1 3/4 cups of pecans. If Eliza would like to make 4 fruit cakes, then how many cups of nuts does she need
-7+(63/9) Evaluate the Following Expression
Write the expression.Then,check all that apply. Six times the sum of nine and a number
Find P(2) when p = 0.60 help pls
................ is the organic molecule that is the main energy source for cell processes and is made with the energy released from the breakdown of glucose.
Gomez Corp. uses the allowance method to account for uncollectibles. On January 31, it wrote off an $1,600 account of a customer, C. Green. On March 9, it recei