braydengriffith4 braydengriffith4
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

You bought a notebook for $2 and 6 packs of crayons. If
you spent a total of $26, how much was each pack of
crayons?

Respuesta :

lianaglitz lianaglitz
  • 03-03-2021

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

26-2=24

24 divided by 6 =4

Answer Link
25lcrane
25lcrane 25lcrane
  • 03-03-2021

Answer:

$24

Step-by-step explanation:

26-2=24

1 notebook is $2 so if you subtract it from the total you should get your answer which is $24!

Hope this helped you buddy.

Answer Link

Otras preguntas

if Indianapolis had the same porportion of Nintendo Switch owners as Tokyo per capita, how many would Indianapolis expect to have? Write you anser in a meaningf
What’s the measure of A
What does morally reprehensible mean?
Jose is thinking of a number. The number is not odd. The sum of the digits is divisible by 2. The number is a multiple of 11. It is greater than 5 times 4. It i
a song in franch her name ...j aime ma maison chaude who now it and thxs ​
Will a dilation with a scale factor of 10 create an enlargement or a reduction? (A.) enlargement (B.) reduction (C.) figures will stay the same
what’s the layout to an argumentative essay
The morning after the incident, Jim’s alarm wakes him up. What options did Jim consider that morning?
Calculate the ratio of surface area to volume of an imaginary cubic cell measuring 4mm long on each side
What are the duties of the national chairperson of a political party?​