frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

what is a division of society by rank or class called
The mass of an object _____. A. changes with location B. is the same everywhere in the universe C. depends on the amount of gravity D. is different on different
What are the stages of blood clotting?
Ivan biked 1 whole 2/3 on Monday, 2 wholes 1/3 hours on Tuesday, and 2 wholes 2/3 on Wednesday. What is the total number of hours Ivan spent biking?
The answer to the problem?
what does a Astrophysicist do?
The stable platform has developed from a series of _____.
People questioned whether or not Paul was an apostle. True False
daphne has 3 days to drive 932.4 miles . approximately how many miles does she need to drive each day.
Which of the following is not a common reason for a writer to use italics? Im thinking this - To state the correct title of a book, film, or play To indicate