burnettk078
burnettk078
04-03-2021
Mathematics
contestada
Can someone help me with number 3?
Respuesta :
Carlystudios
Carlystudios
04-03-2021
Answer:
a. 4.25 b. 29.75
Step-by-step explanation:
a. divide 5 and $21.25 b. multiply 4.25 by 7
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
what's the area of the quadillateral
What is the price of the bicycle after the discount? Do not include units ($) in your answer.
3 + 27y + 15zx + 9y + 5z
A 2 -pound bag of Takis cost $3.72. What is the price per ounce? (16 ounces = 1 pound)
Russia's currency is called the ruble, and is denoted with this symbol: Rub. An electrical contractor has Rub850,360 in his business's bank account.If at the en
The chemical formula for the ionic compound aluminum sulfite is Al2(SO3)3. Explain why there are 2 cations for every 3 anions in this compound. Please help lol
During the first week of a certain month, a computer store sells 11 computers. A sale begins on the second week of the week and during the second week the compu
Can you help me with this question please by the way its not 101
After the Mexican General Cos surrendered what did the Texians think?
6th grade math i mark as brainliest