Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

a) (0,5) (-4,2) b) ( 0,0) ( 0,-2) c) ( 0,2) ( -4,1) d) ( 0,-2) ( -4,-2)
What is the importance of free thinking? Do we truly have freedom of thought or is our thought controlled?
Which expression represents a 5th root of –i? cos(7pie/4)+sin(7pie/4) cos(7pie/6)+sin(7pie/6) cos(7pie/8)+sin(7pie/8) cos(7pie/10)+sin(7pie/10)
38 - 4m = 14 m = ?8x/3 - 9 = 7x = ?​
Need help with this ASAP also have more questions on my account to if you guys could help me it’d be really appreciated
Find c. 6 5 12 C = Please helppp
Novels often offer social criticisms that reflect the author’s philosophical assumptions about society and human nature. In Jane Eyre, what detail reflects Char
Computer. Do you often use a Computer? what mean by this question.​
Bob takes 5 hours to lay 90 pieces of tile. Lucy takes 6 hours to lay 90 pieces of tile. One day, Lucy gets to the job site early and lays 12 pieces of tile bef
5. Determine the Ok uncertainty (+1, 0.1, 0.001, etc) in each of the following (1 pt each, 3 pts total) d. 10. E. 0.21 f. 1500