Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why is hyperbole useful in poetry
theodore roosevelt greatly influenced america's change from isolationism. true or false?
what reason does macbeth give for ordering the murder of banquo and his son ?
Which of the following is a sentence fragment? A. Hiding in the tree fort he had built as a kid. B. Checking his mail each day was always fun. C. Realizing you
there never was a time when the world was without fire, but there was a time when men did not know how to kindle fire; and after they learned how to kindle one,
the following graph describes function 1, and the equation below it describes function 2: function 1 graph of function f of x equals negative x squared plus 8 m
what is 670.1 million km in scientific notation
for the investment with interest compounded annually, find the final balance and the total interest earned. $70,600 for 3 years at 4.2% a. final balance: $70,89
what is a chart sheet?
what might africans have trade to people in the 13 colonies in exchange for iron products? a)iron products b)rum c)sugar d)gold