BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

members of which phylum contain stinging capsules that poison the entangled prey
food A contains 150 calories in 3/4 of a serving. food B contains 250 calories in 2/3 of a serving. which food has fewer calories per serving?
What features of Therapsids suggest the group was transitional to reptiles and mammals?
what is 5,900 round to the nearest thousand
whats the answer to: 11x/18
Geologists have divided Earth's history into time units, which are largely based on?
Why did a division of labor occur when people started to produce a surplus of food?
How do you round to the greatest place value
sari has 3 times as many pencil erasers as sam. together, they have 28 erasers. he may erasers does sari have
what is 5,900 round to the nearest thousand