jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

What rights do the people living in American territories outside of America have?
Thoreau develops many analogies to support his arguments. select three, and explain whether you find them convincing. how effectively does each one support the
Michelle's credit card has a 0% introductory APR for 12 months and after that a 19.9% APR for purchases. Michelle makes purchases of $150 and plans to pay off h
A pet store has nine puppies and 48 kittens what is the ratio of kittens to puppies
In the section “Facts v. Interpretation,” how does Mr. Kurland compare non-critical readers with critical readers? (site 1)
What is mag-lev technology?
Two consecutive integers are added. The square of their sum is 361. What are the integers?
write the first five terms of the sequence defined by the recursive formula a_n=(5a_n-1)-1, with a_1=0
A conjecture and the flowchart proof used to prove the conjecture are shown. Given: J K L M is a parallelogram. Ray L N bisects angle K L P. Prove: Angle 1 is c
Fill in the blanks with the correct present tense form of the reflexive verb in parentheses. There are two parts to each reflexive verb. Tú una chaqueta cuando