haileemarz2025
haileemarz2025 haileemarz2025
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Crunchy peanut butter cost $325 for 259 g. in shop b it costs $408 for 340 g.
which shop gives you better value for your money?

Respuesta :

Jenna1705
Jenna1705 Jenna1705
  • 03-05-2021
Shop B. This is cause shop A charges about $1.25 for each g of peanut butter, while Shop B charges only $1.20 for each g of peanut butter. Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

3. The media consumer who gets news and information in a crossover fashion, from a variety of sources is known as a(n) _______________ consumer.
For what value of k is the expression x4+kx2+36 a perfect square?
what are the flecks of colors called in a photograph
Which equation is the universe of y=9x^2-4
what is the niche of a produer
# Does she drink water (into statement​
After the mischievous act, Laurel's mother neither had the patience nor to see another mischief. the good humor did she have good humor the ability to have a go
NEED HELP ASAP!!!.....Which is not true about the ionic compound sodium chloride (NaCl)? A.)it was formed when electrons were shared B.)it is electrically neutr
What happened to Eurydice after Orpheus retrieved her? A. Hades collapsed on on Euridice, and she died. B. Orpheus looked at her when he wasn't supposed to, and
five examples of capital​