shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

Which expressions are equivalent to 4(42)? Select each correct answer. 4(20+22) 4(4+20) 4(4+2) 4(40+2)
Can you answer this math homework? Please!
what is -6k+7k (combine like terms)show work !!
What is a control variable
PLEASE HELP!! URGANT!!
Example: Martin jogs every day. What is the complete predicate in the above sentence? Martin jogs day jogs every day
. Identify the problem-solving techniques used by TCL Motivate your answer by quoting from the scenario above​
Which statement is true about chemical reactions in a metabolic pathway? Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A A single enzyme typically catalyzes all
Can a person with a physical disability, disease, or mental illness still have positive health?
Should American rights be protected by the states they live in, not by the federal government.