Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

(mc)what did the court cases of griswold v. connecticut and roe v. wade have in common?
If u know this can u plz answer pic is provides
Should the United States pursue the idea of colonizing space
In a (n) ____________________, there are policies, standards, baselines, procedures, guidelines, and taxonomy.asset management policyIT policy frameworkcontrol
Given: circle k(O), m LM = 164°, m WK = 68°, m∠MLK = 65° . Find: m∠LMW
In the mid-16th century a storm caused what ? 1. Ship to capsize 2. European imperialist to find Japan 3. A lack of cultural exchange between Japanese and Eu
compare and contrast the original 13 colonies.
The active ingredient in the first toothpaste approved by the ada was _______________.
Modern psychologists refer to the first part of the law of effect as _____ and the second part as _____
Write the expression 7x^10 + 6x^5 + 5 in quadratic form. a 7x P) + 6x +5 7x10 + 6(x+0 x 6. 7(x)* +6x? +5 7720 + 6(220)2 = 5