davisxk313kd
davisxk313kd
03-12-2016
Mathematics
contestada
How do i find the cost per pound?
Respuesta :
JonathanHagen
JonathanHagen
03-12-2016
Literally just take the cost of X pounds of goods and divide it by X.
Answer Link
ValirionSaphris
ValirionSaphris
03-12-2016
Take the price you paid and divide it by the number of pounds you bought. For example, say I paid ten dollars for five pounds of flour. Take the ten dollars and divide it by the five pounds of flour, you get two dollars per pound.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Describe the increased tension between science education in the United States and religious belief?
Express 28% as a (a) fraction in its lowest terms
whats the sweetest thing a guy could do for you....? just wondering<<<<
What stylistic choices does the article use to convince readers that Shelley's Frankenstein is still relevant 200 years later? (hint: think of literary devices
in harper lee's to kill a mockingbird the image of the mockingbird carries great symbolic weight based on the following excerpt, what could the mockingbird symb
Help pls I am in 4th and my sister is at school help
Your enterprise LAN uses a VPN so that users working from home can access shared Windows folders in the office, but it doesn't work as well for travelling emplo
2(6x+5)=58 (solve for x)
BRAINLIEST!! How has the American model of democracy has affected the cause of civil rights around the world.
broad internet search vs narrow internet search