duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Ramal filled 3 pages in a stamp album. This is one sixth of the pages in the album. How many pages are three in Ramal's stamp album?
Is 200 cm equal 2000 m
5 1/3 -2 2/3 what is the answer
Ten more than the product of three and a number xx.
Question 1 of 10. Cody is making a small trinket box shaped like a rectangular prism for his mom to hold some jewelry pieces. The length of the box is 17/4 inch
What is your displacement if you walk 80 m north, 15 m east, 20 m south, 35 m west, and then 60 m south?
Why do we feel stressed in situations where there is no real danger present?
Someone whose skin turns yellow may have jaundice which is a symptom of hepatitis a. a. True b. False
Who says the following and why? Can't afford them, Governor. Neither could you if you was as poor as me. Not that I mean any harm, you know. After explaining th
Aventages et inconveniaents du portable