rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system. 2x + y = −3 −2y = 6 + 4x Write each equation in slope-intercept form. y = x + y = x +
OP - Operations with Polynomials Discussion Let's say we are given three functions with the same domain. a(x), b(x), and c(x), where c(x) = a(x) + b(x) Each fu
A student added a sample of nh4no3(s) to water and measured the temperature over time. The data are shown in the graph above.
The assassination of sparked the beginning of World War I.
When we think of the term hygiene, we commonly think of keeping our bodies clean and groomed. Word Count: 0
Which room is least likely to be targeted in a terrorist attack?.
Nosotros…paseos en Lincoln woods con frecuencia en la primavera. (dar)
PLEASE HELP ME I really need this answer
what trait of the fox in the short story of a fox and a mouse
ILL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER ANSWERS QUICKEST AND RIGHT!! I NEED SOMEONE TO WRITE THE CONCLUSION FOR ME!! 5 STARS Describe the Problem: What happened to the A