Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

He went with us to the picnic by the lake. which one is he pronoun?
Complete this brønsted-lowry reaction placing each product by its appropriate label. hso4- + hcn
can someone explain the elimination method to me for this problem?
how do i divide by zero
When a neutrally charged atom loses an electron to another atom, the result is the creation of A. two charged atoms. B. two negatively charged atoms. C. two pos
how do goods differ from services? (Economics)
the Soviet union communist government was different from Nazi Germany's fascist government
The fighting over the land in Palestine is between?
What’s a random sample survey
How might weather forecasting help people who work as farmers and fishers? How does it help everyone