shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

Over the past few decades, the average intelligence scores have increased. This phenomena best illustrates why intelligence tests need: A. To be revised for pr
an opponent, enemy, or foe
Help me fast I have 30 min to finish the testtt!!!!!!!!!
Describe the motion of the water molecules as the vapor pressure increases?
Part of the basic procedures is the vehicle check. What dose that mean? A. Bringing it to a mechanic for a tune-up B.checking to make sure it is in working ord
what is more ? 3 slices of a 12 inch pizza or 2 slices of a 14 inch pizza
x+5 3 ​ + x−5 2x+5 ​ = x−5 3x ​
Can Someone help me with this work
The total weight of 25 bags of rice, 23 bags of flour and 19 bags of sugar is 2,719 pounds. Each bag of rice weighs 35 pounds and each bag of flour weighs 43 po
How did ww1 affect immigrants?