friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Which organs are involved in the process of delivering the digestive juices for the intestines Stomach Liver Esophagus Pancreas Gall Bladder
(Fill in 2 blanks). Choisissez les bonnes phrases pour compléter les phrases. _____________ nos cousines Alyssa et Katrina. ____________ gentilles. Options for
which historical events are in correct chronological order ?
How did the lives of knights and nobles demonstrate the importance of warfare in the Middle Ages
who is responsible for the decimal system we use today?
air pressure on top of a planes wing decreases... A) as the planes speed decreases B) because the plane eventually has to land C) As the plane's speed increase
Which foods, mentioned in the text, help digestion?
Which accurately compares southerners to northerners?
Which groups of settlers were most interested in fur trade
I don’t understand this can you please help me