batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

how did you get these figures?
How do the experiences of the buffalo soldiers compare to experiences of african americans in the military today? what has changed? why? give specific examples?
what changes might you make to assist an elderly patient who with chronic gait dis orders from ambulatory devices?
what causes certain natural disasters to occur in certain places ?
the theory that earth's outer layer is broken into pieces that move slowly over earth's surface is known as convection True/False
Although armand has been in several fierce battles during the war, he awakens on the morning of a planned invasion completely blind. the doctors find no brain i
Help in 29 only and I explain plz
why was "religious zeal"one of the causes for European exploration
Which of these lines is an example of euphemism? A) Yeah, I could've been the valedictorian somewhere. B) I have graduated from Meloncamp High School about 1
Interdisciplinary communication refers to