27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

Solve the following inequality 5X-7 > 3X+9
What are the odds of picking an "a" in the word alabama?
En Chile y Argentina los gestos son diferentes que en los EE.UU. Evita usar el gesto de <>. Es un gesto muy _______. a) respetuoso b) tarde c) dec
List all of the physical quantities that affect the value of centripetal force.
Prediction accuracy of a neural network depends on _______________ and ______________.
which accurately describes the impact of the Roman Catholic Church on Europe during the Middle Ages
It takes 238./kjmol to break a carbon-iodine single bond. calculate the maximum wavelength of light for which a carbon-iodine single bond could be broken by abs
Which tool can capture the packets transmitted between systems over a network?
Find the slope of the line A: -4 B:1/4 C: 4 D:-1/4
The sides of a triangle are in the ratio 2:3:4. The shortest side has length 5cm. Find the perimeter