lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

what are 3 facts about xuchal
what provides the force on the person on the passenger seat?
what times 6 equals 24
A car traveling 90km/hr is 100 m behind a truck traveling 50km/hr. How long will it take the car to reach the truck?
The actual carrying out, or implementation, of foreign policy falls to the president. executive agencies. the State Department. Congress.
What goes into 133 and 30
the base si unit for electric is the
Solve. 11+3X=7X+27 i got 1.7
Explain the difference between "b divided by 10" and "b divided into 10"
The length of a city block running north to south in NYC is about 5 times 10 to the negative second power miles. The distance from NYC to Mumbai, India is about