juli21774 juli21774
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

At Freddy's Ready Teddy Bear store, you can get 6 bears for $20. use a
proportion to determine how much it will cost for 9 bears

Respuesta :

FNasks
FNasks FNasks
  • 01-11-2021

Answer:it will cost 30 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Identify true statements about the team effectiveness quotient (tq). (check all that apply. )
How many times does the light beam shown in FIGURE 26-59 reflect from (a) the top and (b) the bottom mirror?
Rounding please help! Math
what is this?? i need help
Which words contain a suffix? Select two options.
What is the answer will rate you 5 stars
Craig went bowling with $25 to spend. He rented shoes for $5.25 and paid $4.00 for each game. What was the greatest number of games Craig could have played?
how many solutions are there to the system of equations graphed below if the lines are parallel
Which of the following sentences uses the direct quote “Dolores Huerta insists on a non-violent approach to social change” in a way that could be called plagiar
what will be the answer to 20 x 20