jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write an argument writing on topic GOVERNMENT IS TO BE HELD RESPONSIBLE FOR TRAFFIC JAM
D Question 8 2 pts The symbiotic relationship that occurs when a bee benefits from the nectar of a plant and other plants are pollinated by the bee carrying the
please help!!!!!!!!!! 30 points
Your lunch bill is L. You want to leave a 20% Tip. Write what expression could be used to show this situation. A. L (1-0.2) B. L (1+0.2) C. 0.8L
Does "non-thermodynamically favored" just mean thermodynamically unfavorable?
3.2.1 Give TWO examples of an advocacy campaign​
Para la actuacion del dia de la madre , se colocaron en el patio 40 filas de 32 asientos para cada una. Para la siguiente actuacion,quieren acomodarla mismas ca
what is the use of technology to enable people to learn anytime and anywhere​
43. Find the length of the hypotenuse in this triangle.
Learning to Read and Write by Frederick Douglass The first couple of sentences in the story, though simple, are very powerful. How do they serve to set up the m