yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what does a ballad consist of?
What is  a Nonlinear graph? i forgot
The Emancipation Proclamation declared slaves in which of the following areas “forever free?” (A) All areas of the United States (B) All areas of the Confederac
suppose that x and y are both integers. find the solution of 10x^2+11xy+3y^2=7
Do all parallelograms have diagonals that are lines of symmetry?
Paula invested in two accounts; one pays 3% simple interest and the other pays 6% simple interest. She invested $5000 more in the account paying 6% than in the
If y=-4 when x=10, determine y when x=5
how many tens in five hundred million
Climate warming trends allow plant and insect species to inhabit larger ranges. True or false?
this is in my homework paper 5300 divided by 10 to the second