aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

why would body temperature be a negative feedback loop?​
which elements are radioactive?
five more than twice a number... into a mathematical expression
HELP PLS!!!!!! How did new tools revolutionize agriculture during the Neolithic era? O New tools saved early humans labor and time. New tools made it possible t
Which of the following would give a measurement of area? Thank you
The American Law Institute reduces complexity and uncertainty of multiple judicial opinions by compiling____________.
Simplify. 10^-3 Write your answer as a fraction, using the / symbol.
Define mechanical clock
What happens when blood from people with different blood group mix?
How is individual dependent on society ?​